Garážová vrata, automatické závory,
vjezdové brány, pohony bran
Zavolejte nám +420 736 480 893

WPC terasy a ploty

Terasy jsou ozdobou každého rodinného domku, chaty či restaurace. Terasa je místem, které lidi přitahuje, poskytuje jim pohodlí jako domov a prostor jako volná příroda. Je li kuchyň pro dům srdcem, pak jsou terasy duší. Její atmosféru vytváří zejména kvalitní materiál. Plastové židličky a studené dlaždice jen těžko vytvoří hřejivý pocit. Proto jsou nejvíce oblíbené terasy dřevěné. Ovšem dřevěná prkna, jsou nejen velmi drahá, ale také náročná na údržbu a nestálá ve svém vzhledu. Proto stále více stoupají, a to zejména v očích majitelů, prkna a materiály Woodplastic – dokonalá kombinace dřeva a plastu.

Co je to WPC?

Woodplastic (WPC) je obecný název pro kompozitní materiály vyráběné ze dřeva a polymeru. Tato technologie výroby byla vynalezena před více než patnácti lety v Severní Americe, kde se nyní stává standardem při stavbě venkovních podlah, teras, tzv. deckingu. Cílem a hlavní myšlenkou vývoje WPC bylo vytvoření dokonalého materiálu, který bude na jedné straně eliminovat veškeré nežádoucí vlastnosti dřeva (hniloba, plísně, napadení hmyzem, změna barevnosti, sesychání, kroucení, nerovnosti, třísky, negativní vliv slunce, mrazu, vody, apod.) a na druhé straně bude podtrhávat vizuální efekt dřevěného povrchu. WPC je tedy uměle vytvořené "dřevo", složené ze dvou třetin z kvalitní dřevité moučky doplněné polymerem, což poskytuje optimální poměr mezi těmito dvěma surovinami. A právě výrobní technologie materiálu WPC je základem extrémní životnosti a odolnosti vůči prakticky všem vlivům bez potřeby jakékoliv údržby. WPC je materiál budoucnosti, který Vám šetří peníze, starosti a čas.

Náklady a údržba WPC

Podlahová prkna z WPC materiálu nevyžadují žádnou povrchovou údržbu. Není třeba je každoročně ošetřovat proti dřevokazným houbám, hmyzu nebo olejovat jako v případě dřevené podlahy. Tato skutečnost je velice důležitá a každý by měl tyto budoucí náklady spojené s údržbou zvážit. V případě dřevěných teras se roční náklady totiž pohybují v rozmezí 200 Kč až 300 Kč na metr čtvereční. K tomu si připočítejte čas a starosti s tím spojené. Přes všechny tyto útrapy stejně nebudete mít jistotu, že dřevo odolá i ve spodní části, kam se ochranný nátěr nedostane. V konečném důsledku zjistíte, že vyšší pořizovací cena WPC prken se Vám vrátí již za 3 až 5 let.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím